Rukomet

Arkus liga: Bekament surov, Železničar pokorio „Čair“

Rukometašice Jagodine pobedom nad Medicinarom u Šapcu 27:17 otvorile su 8. kolo Arkus lige, a još ubedljiviji bio je Bekament u Vrbasu 37:24 (21:12), dok je Železničar kao gost bio bolji od Naise rezultatom 26:24 (15:11).

Bekament se posle samo nekoliko sati vratio na prvo mesto na tabeli domaće Superlige. Doduše, Aranđelovčanke imaju meč manje od Jagodine, a bod više, ali im činjenice da provode određeno vreme na vrhu i te kako prija.

Ekipa Saše Boškovića deklasirala je Vrbas u gostima, a čak 11 devojaka upisalo se u strelce. Bojana Agatunović upisala je sedam pogodaka, a po pet Tamara Kocić i Katarina Stepanović.

Kod Vrbašanki je ponovo najveću odgovornost preuzela Brazilka Marija Paula Makedo Holc i meč je završila sa sedam golova, dok su po četiri dale Danijela Ilić, Ljubica Simić i Džavaher Muedeb.

Već posle nepunih 16 minuta igre gošće su imale pet golova prednosti (9:5), a igrale su fantastično u fazi napada. Delovalo je da mogu da pogode kad god požele i iz bilo koje pozicije. Tokom čitavog meča prednost Bekamenta je rasla i nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje kome će pripasti bodovi.

Očekivalo se da će rezultatski daleko neizvesnije biti u Nišu, ali je Železničar odigrao odličnu partiju protiv Naise. Dok je Anja Belić imala snage da vuče svoj tim napred, do tog momenta se Naisa držala u životu. Levi bek niškog tima postigla je u prvom poluvremenu šest od ukupno osam golova i samo zato je domaćin do 20. minuta bio u egalu (8:8).

Posle toga gošće iz Inđije napravile su mini seriju 4:1 i onda do kraja meča uporno čuvale prednost. Nikad razlika nije bila prevelika, ali ni Naisa nijednom nije uspela da zapreti. Nekoliko devojaka raspoloženih za igru imao je Železničar, pa je Zorana Čavrić meč završila sa šest golova, Tijana Simić i Jovana Jovanović sa pet, a Dunja Tabak sa četiri. Golman Jovana Vasiljković zaustavila se na 12 odbrana.

Kod Naise je osim Anje Belić još i Teodora Petković stigla do osam golova na svom kontu, ali njih dve nisu bile dovoljne da bodovi ostanu u Nišu.