Sportovi u vodi

Ubedljive pobede Zvezde, Palilule, Taša i Vojvodine

crvena zvezda žene vaterpolo
(Foto: waterpoloclubredstar.org)

U sedmom kolu Prvenstva Srbije za vaterpolistkinje, koje je nastavljeno posle dvonedeljne pauze, nije bilo neizvesnosti, a ubedljive pobede su zabeležile Crvena zvezda, Taš 2000, Vojvodina i Palilula. Posle prvog dela takmičenja po 18 bodova imaju Palilula, Vojvodina i Crvena zvezda, dok je četvrti Taš 2000 sa 12.

Crvena zvezda je lako pobedila Vračar rezultatom 26:4, uz sjajnu partiju i osam golova Tatjane Teodorović. Ekipa Dragane Ivković je od početka do kraja uvećavala razliku i već na poluvremenu je bilo ubedljivih 15:2. Slično je bilo i u preostale tri utakmice. Taš 2000 je savladao poslednjeplasirani Valis rezultatom 21:9, a ponovo je kod pobednika najefikasnija bila Jovana Radonjić sa osam golova, dok je pogodak više kod Valisa postigla Zelić.

Vojvodina je deklasirala Sentu u gostima rezultatom 30:6. Posle osam minuta je bilo 10:1, a posle treće četvrtine 24:4. Po pet golova su postigle Milana Popov, Tijana Rončević i Milica Moćan, dok su po četiri dodale Isidora Damnjanović i Meri Kozmo.

Palilula je posle vođstva od 8:0 posle dve četvrtine ostvarila još jednu ubedljivu pobedu i sa 17:2 je porazila Spartak u Subotici. Katarina Trmčić, Jelena Markov i Milica Mandić su prednjačile sa po tri pogotka.